en az elektrik tüketen klimalar

En Az Elektrik Tüketen 10 Klima Modeli – Tasarruflu Klimalar

Klima satın alırken fiyatından sonra dikkat edilen en önemli unsur klimanın ne kadar elektrik harcadığıdır. En az elektrik tüketen klimalar, kullanım kolaylıkları ve bütçeye olan katkıları nedeniyle daha çok tercih edilmektedir. Elektrik tasarruflu klimalar, yüksek faturalardan kurtulmayı sağlamaktadır. En az elektrik harcayan klima modelleri arasından seçim yapmak özellikle sürekli klima kullanımının gerçekleştiği; ofisler, iş merkezleri, oteller, AVM’ler, bankalar, hastaneler için avantajlı olacaktır.

En az elektrik harcayan klimalar A, A+, A++ ve A+++ gibi sınıflara ayrılan klimalardır. R410A gaz ile çalışarak çevreye daha az zarar vermektedirler. 1 birim harcayarak 3 birimlik enerji veren A sınıfı klimalar, elektrik sarfiyatını minimuma indirirler. En tasarruflu klima modellerini arayanlara satış danışmanları A sınıfı klimaları önerirler.

Fazla Elektrik Tüketen Klimalara Yasak Geldi!

2008 tarihinde Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından yayınlanan tebliğ ile düşük kaliteli ve çok enerji harcayan klimaların elektrik dağıtım şebekesine ve çevreye verdiği zararların önlenmesi için yasak getirildi. A, B ve C sınıfı dışında, 1 Ocak 2009 tarihinden itibaren de A ve B sınıfı dışında kalan klimaların iç pazara arz edilmesi yasaklandı. Böylece R410A gaz kullanmayan klimaların hem çevreye olan zararlarının hem de fazla elektrik sarfiyatının önüne geçildi.

Hem tüketiciyi bilinçlendiren hem de iklimlendirme sektöründe daha kaliteli klimaların satışını sağlayan bu yasakla birlikte en az elektrik harcayan klimalar daha çok satılır hale geldi.

En Az Elektrik Harcayan Mitsubishi Klimalar  – 10 Tasarruflu Klima

Klima sektöründe dünyanın ve Türkiye’nin en büyük markalarından biri olan Mitsubishi, elektrik tasarruflu klima modelleriyle de tercih ediliyor. En az elektrik harcayan klima modelleri sayesinde bireysel ve kurumsal iklimlendirme çözümleri sağlıyor.

Mitsubishi’nin en az elektrik tüketen 10 klima modeli:

Mitsubishi SRK 25 ZSX-S Klima

Mitsubishi SRK 35 ZSX-S Klima

Mitsubishi SRK 50 ZSX-S Klima

Mitsubishi SRK 63 ZRS Klima

Mitsubishi SRK 71 ZRS Klima

Mitsubishi FDF 125 VNX Klima

Mitsubishi SRK 35 ZMP Klima

Mitsubishi SRK 25 ZMP-S Klima

Mitsubishi SRK 45 ZMP Klima

Mitsubishi SRK 50 ZSS Klima

Mitsubishi tavsiye edilen klimalar arasında yer alan, A sınıfı inverter teknolojisi sayesinde az elektrik harcayan bu modeller arasından ev ve iş yerleriniz için

A Sınıfı Klimalarla Elektrik Tasarrufu!

Elektrikle çalışan cihazlar ve ev aletleri A-B-C-D-E-F-G harfleri ile sınıflandırılmaktadır. A harfi, cihazın düşük bir enerji tüketimine sahip olduğu anlamına gelmektedir. A sınıfında bulunan bir cihaz, C sınıfında bulanan bir cihaza göre ve cihaz tipine bağlı olarak yüzde 15-20 arası, G sınıfındaki bir cihaza göre yüzde 70-80 oranında daha az enerji tüketmektedir.

A sınıfı klimalar da en az elektrik harcayan klima modelleri olarak sektörde yer almaktadır. Klima satış ekipleri de bireysel ya da kurumsal klima kullanımı için A sınıfı klimaları tavsiye etmektedir. Satın alınacak klimanın COP katsayısı 5,33 ise -15 dereceye kadar düşük maliyetlerle ve konforlu şekilde ısınma sunmaktadır. Dış sıcaklık -30 dereceye inmedikçe klimanın yüksek enerji harcayacağını söyleyemeyiz. Bu COP değerindeki klimalar, mekanlarda doğalgaz yerine kullanılabilmektedir.

En az yakan klima modelleri sayesinde yıllarca aynı performansta klima deneyimi yaşamak mümkündür. En az elektrik tüketen 10 klima modeli arasından sizler de mekanınız için ideal iklimlendirme cihazını satın alarak bütçenize katkıda bulunmaya başlayabilirsiniz. Klima satış danışmanlarından keşif talebinde bulunabilirsiniz.

Tüketicinin Dikkatine!

Cihazınızın sorunsuz çalışması için mitsubishi yetkili servislerinden hizmet alın.

YETKİLİ SERVİS BUL
mitsubishi klima
Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome