en sessiz mitsubishi klima modelleri

Yaşam alanlarımızda iklimlendirme ihtiyaçlarımızı karşılayan klimaları satın alırken dikkat ettiğimiz en önemli konulardan biri de klimanın sessiz çalışması ve konforumuzu bozmaması olmaktadır. dBA ses seviyesi olarak adlandırılan klima sesleri, ne kadar düşük olursa varlığını o kadar unutturarak kaliteli iklimlendirme sağlamaktadır. En sessiz Mitsubishi klima modelleri de bu amaçla sizlere dBA ses seviyesi düşük klimalar üretmektedir.

dBA; desibel kelimesinin kısaltılmış halidir. Ses seviyelerini ölçmek için kullanılan dBA, klima satın alırken dikkat etmeniz gereken bir kavramdır. Alacağınız klimanın modeli ne olursa olsun düşük desibele sahip klima aldığınızda mekanınızda daha sessiz iklimlendirme sağlarsınız.

Peki hangi ses düzeyindeki klimayı alacaksınız? Klima ses seviyesi ne olmalı? En sessiz Mitsubishi klima modelleri hangileri? Bu sorulara birlikte cevap verelim.

Klimanın Ses Seviyesi Kaç dBA Olmalıdır?

En sessiz Mitsubishi klimalar arasından seçim yapmadan önce satın alacağınız klimanın kaç dBA ses seviyesine sahip olması gerektiğini bilmelisiniz. İlk olarak klima sesi için iç ünite ve dış ünite ses seviyesi gibi iki özellikle karşılaşacaksınız. Klima satın alırken sizi iç ünite sesi ilgilendirecektir. En sessiz klima modelini satın almak istiyorsanız dBA’sı düşük olan klima modelleri arasından seçim yapmalısınız.

En sessiz klima kaç db diye merak edenler için için klimaları şu şekilde ses seviyelerine ayırabiliriz:

• 20 desibel (dBA) altı: Çok sessiz klimalar
• 20-30 dBA arası: Sessiz klimalar
• 30-40 dBA arası: Orta sesli klimalar
• 40 desibel ve üzeri: Sesli klimalar

20 ile 20-30 dBA arasındaki ses seviyelerine sahip klimaları rahatlıkla satın alabilirsiniz. Almak istediğiniz eş değer kapasitedeki klimalar arasından ses seviyesi en düşük olan klimayı tercih etmelisiniz. En sessiz klima modellerini kullanmak istiyorsanız özellikle inverter ve A sınıfı klimalar arasından seçim yapmalısınız.

En sessiz klimalar arasından:

• 20 dB klimalar saatin tik tak sesinden daha az ses çıkarır.
• 30 dB klimalar yatak odası için uygun düzeyde ses çıkarır.
• 40 dB klimalar rahat bir uyku uyumanıza engel olur.
• 55 dB klimalar normal konuşmaları bile duymamanıza neden olur.

En sessiz Mitsubishi klimalar yaşam alanlarınızda ve iş yerlerinizde rahatlık sağlarken halen klima ses seviyesi ne olmalı gibi bir endişeniz varsa klima satış ve servis ekiplerinden sizlere destek olmalarını isteyebilirsiniz. Yapılacak keşif uygulamasından sonra ihtiyaçlarınız ortaya çıkacaktır.

En Sessiz Klima Markaları ve Modelleri

En sessiz klima markası olarak elbette sektörün en iyisi Mitsubishi’yi örnek verebiliriz. Mitsubishi’nin inverter ve split klimaları sessi iç ve dış üniteleri sayesinde mekanlarınızda dilediğiniz sessizliği sağlamaktadır.

En sessiz klima markaları arasındaki Mitsubishi klimalar, ev ve ofislerde tercih edilmektedir. Tercih edilen Mitsubishi sessiz klima modelleri:

Mitsubishi FDEN 100 VNVF1 Klima

Mitsubishi FDEN 100 VNXVDF Klima

Mitsubishi FDEN 125 VNVF1 Klima

Mitsubishi FDEN 125 VNXVDF Klima

Siz de en sessiz Mitsubishi klima modelleri arasından seçim yaparak mekanlarınız için doğru klimayı satın alabilirsiniz. Evler, villalar, plazalar, ofisler, fabrikalar, okullar, hastaneler ve aklınıza gelecek her mekanın iklimlendirmesini Mitsubishi klima modelleri ile sağlayabilirsiniz.

Keşif ve satış desteği almak için size en yakın servis – satış merkezini arayabilirsiniz.

Tüketicinin Dikkatine!

Cihazınızın sorunsuz çalışması için mitsubishi yetkili servislerinden hizmet alın.

YETKİLİ SERVİS BUL
mitsubishi klima
Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome