klima servisi seçerken dikkat edilecekler

Klima Servisi Seçerken Dikkat Edin!

Klimalarınızı satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli konu klima servisiniz olmalıdır. Klima servisinizin olup olmaması ya da servisin kalitesi cihazınızı ne kadar süre kullanacağınızı da belirlemiş olur aslında. Klima yetkili servis garantisi almadığınızda cihazınızda ciddi arızalar görülebilir.

Klima servislerinin tamamı cihazlarınızı sorunsuzca çalıştıracaklarını vaat etseler de sektörde artan servis sayısı kime güveneceğinizi şaşırmanıza neden olabilir. Klima servisi seçerken dikkat etmeniz ve göz önünde bulundurmanız gerekenler ise işin uzmanları tarafından belirtilmiştir. İşte klima servisi seçerken dikkat edilecekler:

Yetkili Servis Dışındakilere Güvenmeyin!

Klima servis sektöründe yetkili olmayan firma sayısı fazla. Bu nedenle servisinizin yetkili olduğuna dair belgeyi görmek isteyin. Güvencesiz iş yapan, amatör uygulamalar sunan servis merkezleri klimalarınızı tamir ederken aynı zamanda bozabilir. Klima servisi seçimi sırasında servisin yetkili olup olmadığına dikkat edin.

Referanslarını Kontrol Edin!

Klima servisi seçerken dikkat edilecekler arasında bir diğer husus da servis merkezinin referanslarıdır. Büyük firmalara hizmet vermiş klima servis merkezleri sizleri de memnun edecektir. Ancak bu referansların gerçek olup olmadığını teyit etmeyi unutmayın.

Teknik Kadronun Uzmanlığından Emin Olun!

Klima servisi seçimi için teknisyenlerin önemi büyük. Klimanızın bakım, onarım, montaj süreçlerini bu teknisyenler yönetecek çünkü. Dolayısıyla klima teknisyenlerininuzman olduğundan emin olmalısınız. Teknisyenlerinizi çalışmaları sırasında inceleyin ve klimalara nasıl müdahale ettiklerini görün. Klima bakımı ve tamiri konusunda uzman olmayanlarla çalışmayın. Klima servisi seçerken en iyi klima servisi önerilerini de araştırın.

mitsubishi klima servis hizmeti
Mitsubishi Klima Servis Hizmetleri

Servis Merkezini Görmek İsteyin!

Klima servisi seçerken klimalarınızın tamir edileceği servis merkezini görmek isteyin. Eşyalarınızı tehlikeye atacak şartlarda çalışılan atölyeleri tercih etmeyin. Yedek parça deposuna da göz atmayı unutmayın. Klima yedek parça ihtiyaçlarınızı da yetkili servis garantisi ile karşılamayı ihmal etmeyin.

Geniş Araç Filosu Olanları Seçin!

İyi bir klima yetkili servisinin araç filosu geniştir ve her yere ulaşabilir. İstediğiniz yedek parçaları adresinize getirecek, cihazlarınızı güvenle servis merkezine ulaştıracak ve hasarsız şekilde geri getirecek klima servisleri ile çalışın.

Hızlı Hizmet Vereni Seçin!

Yaşam alanlarınızın iklimlendirilmesinde kullandığınız klimalar çetin kış koşullarında ya da çok sıcak günlerde bozulduğunda sizin de moraliniz bozulacaktır. Bu nedenle hızlı bir servis hizmeti almanız gerekmektedir. Klima servisi seçerken size en geç 24 saat içinde hizmet verebilecek olanları seçerseniz klimanızı daha hızlı bir şekilde yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Orijinal Yedek Parça Garantisi Verenleri Tercih Edin!

Klima tamiri orijinal yedek parça olmadan yapılamaz. Orijinal parçaların kullanılmadığı klimalarda büyük hasarlar hatta cihaz kayıpları yaşanır. Amatör klima servisleri tamir yaparken genellikle yan sanayi olarak tabir edilen ürünleri ya da markaya uygun olmayan parçaları kullanırlar. Bu durumların dezavantajını yaşamak istemiyorsanız yetkili servisinize başvurmalı ve yedek parçalarının orijinal olup olmadığından emin olmalısınız. Klima servisi seçerken orijinal yedek parça kullanan servis merkezlerini seçmelisiniz.

Servis Ağının Geniş Olmasını Önemseyin!

Klima servisi seçerken farklı bölgelere hizmet verenleri tercih edin. Geniş servis ağına sahip olan merkezler bölgesel çalışanlardan daha profesyoneldirler. Araç sayısının fazla olduğu yetkili servis merkezleri şehrinizdeki ilçelerin çoğuna hizmet götürecekleri için faydalı olacaklardır. Klima söküm ve motaj dahil evinize hizmet getirebilecek olan servislerle çalışın.

Telefonlarınızı Açan Servisleri Seçin!

Amatör klima servislerine 2.kez ulaşabilirseniz kendinizi şanslı saymalısınız. Klima servisi seçerken her zaman arayabileceğiniz, haberleşebileceğiniz bir ekip talep etmeniz gerekir. Bu nedenle çağrı merkezi olan klima servislerini tercih etmelisiniz.

Son olarak adını duymadığınız amatör klima servisleri ile çalışmamanızı, daha büyük masraflara neden olmamak için klimanıza periyodik bakım yaptırmanızı öneriyoruz. Klima servisi seçerken sadece klima servis fiyatlarını değil bahsettiğimiz tüm kriterleri göz önünde bulundurmanızın altını önemle çiziyoruz.

Klima servisi seçerken dikkat edilecekler listemiz her zaman aklınızda olsun. Klimalarınızın yanlış onarım ve bakım nedeniyle ömrü kısalmasın…

Tüketicinin Dikkatine!

Cihazınızın sorunsuz çalışması için mitsubishi yetkili servislerinden hizmet alın.

YETKİLİ SERVİS BUL
mitsubishi klima
Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome